Zespół autorski
 

Anna Bober

Fitoterapeutka, specjalistka dietetyki. Fitoterapii uczyła się między innymi od dra Henryka Różańskiego oraz Jeremiego Rossa. Roślinami leczniczymi zawodowo zajmuje się od 2012 roku. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu dietetyki oraz fitoterapii, a także poradnictwo indywidualne. Jest absolwentką biotechnologii, antropologii kulturowej oraz dwóch kierunków studiów podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Ukończyła kurs zielarz/fitoterapeuta koordynowany przez dra Różańskiego, studia podyplomowe Zioła w Profilaktyce i Terapii oraz wiele szkoleń specjalistycznych. W swoim podejściu integruje nowoczesną fitoterapię oraz tradycyjne ziołolecznictwo zachodnie z medycyną chińską. Należy do sekcji fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Prowadzi Alchemilium: Ziołowo – Dietetyczne Laboratorium Zdrowia.

dr n. med. Szymon Kujawiak

Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Kierownik Ortopedii Szpitala św. Wojciecha. Starszy Asystent Oddziału Ortopedii i Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskał na podstawie Rozprawy Doktorskiej „Porównanie wyników operacyjnego i zachowawczego leczenia pełnego zwichnięcia stawu barkowo-obojczykowego”. Do jego szczególnych zainteresowań zawodowych należy chirurgia kolana, traumatologia sportowa, zabiegi artroskopowe i rekonstrukcyjne oraz endoprotezoplastyka stawów biodrowych i kolanowych. Uczestnik wielu szkoleń i konferencji z zakresu ortopedii i traumatologii. Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego (PTOiTr), European Society of Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy (ESSKA), Polskiego Towarzystwa Chirurgii Artroskopowej.

Agata Dąbrowska

Dietoterapeutka, autorka bloga Naczynia Połączone (naczyniapolaczone.pl). W pracy zawodowej skupia się na pomocy osobom dotkniętym różnego rodzaju problemami jelitowymi, między innymi przerostem bakteryjnym w jelicie cienkim (SIBO), zespołem jelita drażliwego, dysbiozą, celiakią, wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego, mikroskopowymi zapaleniami jelit czy chorobą Leśniowskiego-Crohna. Ważnym elementem jej pracy jest spersonalizowane podejście do każdego przypadku w oparciu o Evidence Based Medicine, traktowanie pacjenta jako całość w myśl idei „naczyń połączonych”, a także współpraca interdyscyplinarna. W centrum jej zainteresowań jest przerost bakteryjny w jelicie cienkim oraz jego związek z funkcjonowaniem całego organizmu, a także oddziaływania mikroorganizmów jelitowych na układ pokarmowy, odpornościowy i nerwowy.

Barbara Borucka

Dyplomowana terapeutka Medycyny Chińskiej. W swojej pracy podchodzi holistycznie do każdego człowieka korzystając z fitoterapii, dietoterapii, moksybucji. Ukończona Szkoła Tradycyjnej i Klasycznej Medycyny Chińskiej TOMO i udział w licznych kursach oraz kilkaset godzin stażu u najlepszych terapeutów w Polsce oraz w Chinach pozwalają na jak najlepsze wykorzystanie zdobytej wiedzy.

Jakub Babicki

Zielarz i etnofarmakolog. Prowadzi badania i wykłady z zakresu etnobotaniki, fitofarmakologii, psychofarmakologii i ziołolecznictwa. Pracuje jako analityk medyczny oraz konsultant ds. technologii przetwarzania surowców naturalnych. Jego główny obszar zainteresowań naukowych to: fitofarmakologiczne i neurofizjologiczne leczenie choroby Alzheimera i innych chorób neurodegeneracyjnych, substancje psychozomimetyczne i medycyna tropikalna jako nowoczesne źródło leków, pospolite rośliny flory polskiej i lasów deszczowych Amazonii w praktycznej fitoterapii oraz fitoterapia chorób serca i układu krążenia. Jego imieniem i nazwiskiem nazywane są Pijalnie Ziół, które powstają w zabytkowych miejscach na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Damian Matusiak

Lekarz, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, miłośnik chirurgii onkologicznej, zakochany w Evidence-Based Medicine.

Małgorzata Ostrowska

Dietetyk, absolwentka studiów magisterskich kierunku dietetyka na Wydziale Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. W Mauricz Training Center kieruje Poradnią Dietetyczną. Uczestniczy w wielu konferencjach, szkoleniach i warsztatach Jest również autorką tekstów dla czasopisma Body Challenge. Każdy pacjent jest dla niej nowym wyzwaniem i czystą kartą. Unika kierowania się jednym wytyczonym szlakiem, bo schematy niepotrzebnie ograniczają. W pracy przede wszystkim stawia na partnerstwo i prostotę. Przy wspólnym zaangażowaniu efekty są tylko kwestią czasu.

Marta Pawlak

Dyplomowany dietetyk, technolog żywności, naturoterapeutka. Dietetyk kliniczny w Wielkopolskim Centrum Terapii Naturalnych. Specjalizuje się w dietoterapii chorób autoimmunologicznych oraz holistycznym podejściu do znajdowania przyczyny dolegliwości zdrowotnych. W swojej pracy łączy różne formy leczenia, od żywienia po fitoterapię. Dzięki holistycznemu podejściu do zdrowia pacjenta, zwraca uwagę na eliminację wszystkich źródeł problemów.

Honorata Dziel

Fizjoterapeutka, akupunkturzystka, założyciel Wielkopolskiego Centrum Terapii Naturalnych w Poznaniu. Opiekun merytoryczny magazynu Naturoterapia w praktyce, autorka w takich magazynach jak Body Challenge i Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja. Szkoleniowiec Mauricz Training Center, Rehakursy, a wcześniej również IFAA. Zapraszana jako ekspert na pomniejsze spotkania z pacjentami oraz innymi specjalistami chcącymi podnieść swoje kwalifikacje. Prowadziła również wykłady na Uniwersytecie w Yliwiesce w Finlandii. Pracując z pacjentami łączy medycynę konwencjonalną i fizjoterapię z akupunkturą i Tradycyjną Medycyną Chińską oraz hirudoterapią. Na co dzień skupia się na indywidualnej pracy z pacjentami prowadząc kompleksową przychodnię działającą w sposób holistyczny. Zrzesza w miejscu swojej pracy wielu specjalistów, którzy w sposób zespołowy pracują nad przywracaniem zdrowia i funkcjonalności swoim pacjentom. Wraz z mężem kierują procesem odnowy biologicznej wielu zawodników MMA z Poznania. Z ich pomocy korzystają jednak zawodnicy z całej Polski. Pod swoją opieką mają również wielu obiecujących zawodników Cross Fit, Strong Man, koszykarzy, piłkarzy, lekkoatletów i triatlonistów. Pomagają wszystkim tym, którzy zaczęli tracić nadzieję w wielu próbach powrotu do zdrowia i lepszej formy psychofizycznej.

Krystian Dziel

Współwłaściciel Wielkopolskiego Centrum Terapii Naturalnych. Wieloletni terapeuta i specjalista w diagnostyce i korekcji nieprawidłowości motorycznych oraz zaburzeń mięśniowo-powięziowych. Pod jego opieką znajdują się zarówno osoby uskarżające się na bóle wynikające ze zmian degeneracyjnych układu ruchu jak i wybitni sportowcy. Zafascynowany wpływem metod niekonwencjonalnych na proces zdrowienia pacjenta, stosuje m.in. terapię manualną, pinopresurę, suche igłowanie, refleksologię stóp.

Marek Fischer

Absolwent dietetyki na Wydziale Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Na co dzień jest dietetykiem, pracującym z czołowymi polskimi sportowcami. Perfekcjonista. Każdą nową informację solidnie weryfikuje, zanim przekaże ją dalej. Problemy swoich pacjentów stara się poznać „od podszewki”, biorąc pod uwagę nawet najmniejsze czynniki, które mogą na nie wpływać. Dzięki temu projektowane przez niego plany żywieniowe są dopasowane do indywidualnych potrzeb i cechuje je niezwykle wysoki procent skuteczności.

Dr n. med. Marek

Babiuch

Neurolog, psychiatra. Interesuje się chorobami neurodegeneracyjnymi, padaczką i innymi stanami napadowymi. Jego hobby to historia medycyny i wspinaczka wysokogórska.

 

Magdalena Szmyt

Fizjoterapeutka i masażystka. Od lutego 2017 roku związana z Wielkopolskim Centrum Terapii Naturalnych, skupiająca się głównie na terapii wisceralnej. Kontynuuje naukę szkoląc się m.in. w Szkole Terapii Wisceralnej i Interaktywnych Manualnych Metod Leczenia. Studia I stopnia z zakresu fizjoterapii ukończyła w Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. W latach 2014–2016 studiowała w Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Uzyskała tytuł magistra fizjoterapii ze specjalnością fizjoterapia w sporcie.

Natalia Kwaśniak

Fizjoterapeutka, Wielkopolskie Centrum Terapii Naturalnych w Poznaniu. 

 

Natalia Deja

Fizjoterapeutka, Wielkopolskie Centrum Terapii Naturalnych w Poznaniu.